Ile kosztują kolonie nad morzem w 2024 roku? Co mieści się w cenie? Zobaczmy!

Kolonie nad morzem często stanowią pierwszy wybór na wyjazd dla dziecka. Większość dzieciaków uwielbia plażę, nawet jeśli nie potrafią pływać. Zresztą taki wyjazd to nie tylko opalanie i morskie kąpiele. Zorganizowany wyjazd oferuje masę zajęć dodatkowych, dzięki czemu nie ma czasu na nudę. Sprawdzamy, jaki jest koszt wakacji nad morzem.

Nie da się ukryć, że cena stanowi ważne kryterium przy wyborze obozu dla dziecka. Zależy od wielu czynników – lokalizacji, zakwaterowania i atrakcji zaplanowanych w programie. Obozy tematyczne są z reguły droższe niż rekreacyjne kolonie, ponieważ dziecko wraca z nich z nowymi umiejętnościami. Jednak tradycyjne wycieczki również zapewniają dużo atrakcji, wspaniałe wspomnienia i nowe znajomości.  

Co znajdziesz w programie kolonii dla dzieci nad morzem?

Większość biur podróży oferuje co najmniej kilka obozów nad polskim morzem, a dla młodzieży również wyjazdy zagraniczne. Program dostosowywany jest do wieku uczestników i tematu kolonii. Zawsze obejmuje gry terenowe, zabawy integracyjne, plażowanie czy kolonijne dyskoteki.

Najciekawsze atrakcje znajdziesz w ofercie obozów tematycznych. Nawet kilkuletnie dzieci mogą wziąć udział w wyjeździe tanecznym, gimnastycznym czy konnym. Mniej aktywne dusze odnajdą się na obozie artystycznym, kulinarnym lub filmowym. Duże biura podróży dbają też o osoby o bardziej niszowych zainteresowaniach oferując kolonie wędkarskie, dla małych wynalazców czy programistów.

Program obozów tematycznych obejmuje codzienne zajęcia z danej dziedziny, ale pozostawia też wystarczająco czasu na relaks i integrację. Zdziwisz się, jak zróżnicowane zabawy potrafią wymyślić organizatorzy. Przykładem może być balonowa bitwa wodna, konkurs na najpiękniejszą rzeźbę z piasku czy bieg w podwójnych spodniach.

Tanie kolonie nad morzem nie tylko w Polsce!

Chyba niewykonalne jest przetestowanie wszystkich rodzajów obozów nad Bałtykiem przed ukończeniem 18-stki. Jednak wraz z wiekiem dzieciaki chcą poznawać świat i najciekawsze atrakcje im tego nie wynagrodzą. Warto przemyśleć wysłanie syna lub córki na zagraniczne kolonie nad morzem z biurem KochamWakacje.pl.

Które kierunki najlepiej sprawdzą się na pierwszy, samodzielny wyjazd za granicę? Do tańszych destynacji należą kraje bałkańskie, w tym znana wśród młodzieży Bułgaria czy dopiero odkrywana Czarnogóra. Ceny na miejscu są porównywalne do polskich. Dajesz dziecku szansę na poznanie obcej kultury i krajobrazów, a wydajesz tyle samo, co na wyjazd w Polsce.

Ile kosztują kolonie z nauką sportów wodnych?

Niektóre kolonie dla dzieci nad morzem skupione są wokół nauki sportów wodnych, inne oferują kurs jako dodatek dla chętnych. Oczywiście, cena wyjazdu wzrasta o koszt lekcji i wynajęcia sprzętu. Jednak możesz mieć pewność, że więcej kosztowałaby nauka indywidualna. 

Jeśli chcesz wysłać dziecko na typowy obóz wind- lub kitesurfingowy, przygotuj się na wydatek ok. 3000 zł. Organizator w cenie zapewnia konkretną liczbę lekcji, a często umożliwia też dokupienie dodatkowych godzin. Osoby na wyższym poziomie zaawansowania mogą być zainteresowane zdobyciem patentu. 

Najlepiej przed zarezerwowaniem wakacji przeczytać regulamin i sprawdzić, co dokładnie obejmuje cena. Niektórzy organizatorzy wymagają wynajęcia własnego sprzętu, inni wliczają go w cenę. Druga opcja najczęściej wychodzi najkorzystniej. Zaletą zorganizowanego wyjazdu jest nauka w grupie o poziomie dostosowanym do umiejętności, co dodatkowo motywuje do dalszych treningów. Dla niektórych obóz to początek pasji na całe życie.

Dodaj komentarz