Wrocław – co zwiedzać będąc tam na weekend?

Często miasta w Polsce zwiedza się w ciągu kilku dni. Weekend jest do tego doskonały, ponieważ właśnie wtedy możemy pozwolić sobie na chwilę relaksu oraz odpoczynku od codziennej pracy. Co właściwie możemy zobaczyć w Krakowie? Sprawdzamy.

Wrocław – kilka informacji o mieście

Wrocław to przede wszystkim jedno z najludniejszych miast w całym kraju. W rankingu zajmuje 3 miejsce, zaraz pod Warszawą oraz Krakowem. To historyczna stolica Dolnego Śląska, przez którą przepływa Odra.

Wrocław uznawany jest za jedno z najpiękniejszych miast w całej Polsce, ponieważ posiada unikalną architekturę, która pomimo wielu zniszczeń wojennych została odrestaurowana oraz odbudowana.

Należy wspomnieć, że bardzo dużą uwagę zwracają zabytkowe kamienice, których jest ponad 8 tysięcy. Każda reprezentuje pewniej styl, który obecny był w XIX oraz XX wieku na tych terenach. We Wrocławiu zlokalizowanych jest również wiele punktów widokowych, które cieszą się bardzo dużą popularnością wśród turystów.

Wrocław – co tam zobaczyć?

Będąc we Wrocławiu na weekend, można zobaczyć wiele ciekawych miejsc w tym mieście, których z pewnością nie brakuje. Będzie to między innymi cały Zespół historycznego miasta, w skład którego wchodzi Ostrów Tumski, Stare Miasto, Nowe Miasto oraz wyspy odrzańskie. W 1994 roku obszar ten został uznany za pomnik historii.

Główną ulicą Wrocławia jest ulica Świdnicka. Jej również nie można pominąć podczas spacerów po mieście. Co właściwie na niej znajdziemy? Będzie to między innymi Dom Towarowy, Dom Handlowy, Pałac Rodziny Kornów, Fosę Miejską, Kościół Bożego Ciała oraz Operę Wrocławską.

Będąc już we Wrocławiu, można także zwiedzić Pałac królewski, zwany również pałacem królów pruskich. Jego budowa rozpoczęła się już w 1705 roku i niegdyś zamieszkiwali go pruscy królowe z dynastii Hohenzollernów. 

Będąc z dziećmi, nie może zabraknąć również wizyty w najstarszym w Polsce ogrodzie zoologicznym, który mieści ponad tysiąc różnych gatunków. Uwagę przyciągają również takie lokalizacje jak Baszta niedźwiedzi oraz Dom dużych drapieżników. Większość budowli pochodzi z XIX wieku.

Kiedy zwiedzać Wrocław?

Wrocław jest miastem, które można zwiedzać całym rokiem z wielką przyjemnością. Zarówno będzie to zima, kiedy miasto jest pięknie przystrojone różnokolorowymi lampkami i organizowany jest tam jarmark, jak i latem, kiedy pogoda zachęca do długich spacerów.

Najlepiej jest jednak udać się tam wiosną lub jesienią, ponieważ równie temperatury mogą być już nieco korzystniejsze dla naszych organizmów, ale również ilość turystów nie będzie tam duża.

Warto zwiedzić Wrocław z lokalnym przewodnikiem, ponieważ będziemy mieli wtedy pewność, że nie pominiemy żadnego kluczowego miejsca oraz poznamy historię wielu zabytków.

Wrocław to świetna propozycja miasta do zwiedzenia przez weekend. Warto wybrać się tam samemu, ze znajomymi lub rodziną. Podczas wycieczki należy kierować się informacjami na mapie oraz zaczerpnąć wiedzy o wydarzeniach, które licznie odbywają się w tym mieście.

Dodaj komentarz