Gdzie wybrać się na snowboard?

Snowboard to popularna dyscyplina sportowa, którą bez problemu można uprawiać w Polsce. Co więcej mamy do tego doskonałe warunki. Gdzie warto udać się, aby móc w pełni cieszyć się tą dyscypliną? Sprawdzamy.

Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch jest szczytem zlokalizowanym w Tatrach Zachodnich. Ma wysokość 1987 metrów nad poziomem morza i należy po części do Polski oraz Słowacji. Trasy zjazdowe na Kasprowym WIerchu dostępne są w jego północno-wschodnim odcinku. Jedną z tras jest Trasa Goryczkowa, którą bezpośrednio możemy zjechać do Doliny Goryczkowej.

Kasprowy Wierch to szczyt, który z pewnością nie nadaje się dla początkujących snowboardzistów. Ma na to wpływ jego ukształtowanie terenu, ponieważ przeważnie spotkać można tam stromiznę.

Na szczyt można wjechać za pomocą kolejki krzesełkowej Hala Goryczkowa oraz Hala Gąsienicowa oraz linowej.

Czarna Góra

Czarna Góra to kolejna propozycja dla snowboardzistów, której wysokość wynosi 1205 metrów nad poziomem morza. Zdecydowanym ułatwieniem dla narciarzy oraz snowboardzistów jest Ośrodek Narciarski, który zlokalizowany jest właśnie na stokach tej góry.

Kompleks, który zlokalizowany jest na górze to między innymi 9 różnych tras narciarskich, po których z powodzeniem można zjechać również snowboardem. Dodatkowo będzie to również 5 polan oraz 3 kolejki linowe oraz 6 wyciągów talerzykowych, które umożliwiają wjazd na szczyt.

Trasy N, M, L, K, J, I, H oraz G oznaczone są jako łatwe, więc z powodzeniem osoby bez doświadczenia będą mogły nauczyć się, w jaki sposób wykonywać ten sport.

Zieleniec

Góry Orlickie oferują wiele różnego rodzaju gór. Warto jednak wybrać Zieleniec, którego wysokość wynosi 800-960 metrów nad poziomem morza. Jest to równie popularny, co na Czarnej Górze, ośrodek narciarski, który chętnie odwiedzany jest przez osoby ze snowboardem.

Co ciekawe na snowboardzistów czekają nie tylko doskonałe warunki do jazdy, ale również unikalny mikroklimat, który zbliżony jest do alpejskiego. Łącznie trasy narciarskie posiadają 23 kilometry długości, które dodatkowo oświetlone są do godziny 20:00. Dostępnych jest również 7 kolejek, które zaprowadzą sportowców na sam szczyt.

Szczyrk

Szczyrk to miasto, które posiada wzniesienia sięgające do 1257 metrów nad poziomem morza. Zapewnia jednak doskonałe warunki nawet dla najbardziej wymagających. Znajduje się tu ośrodek, który przeznaczony jest do szkoleń sportowców olimpijskich.

Snowboardziści mogą zjechać tam Małym Skrzycznem za pomocą tras Bieńkula oraz Golgota. Znajduje się tu również wyciąg narciarski Beskid.

Jak widać jest wiele różnych miejsc w Polsce, które świetnie sprawdzą się do uprawiania snowboardu. Warto jest to robić szczególnie dla poprawy samopoczucia oraz kondycji. Dzięki temu można będzie zwiększyć swoją odporność oraz zyskać na koncentracji. Snowboard jest świetną alternatywą dla nart szczególnie dla osób, które chciałyby spróbować czegoś nowego. Warto wówczas odwiedzić podane w artykule miejsca, aby móc zyskać jak najwięcej pozytywnych wrażeń.

Dodaj komentarz