Gdzie warto udać się w poszukiwaniu zimowego krajobrazu Polski?

Jesień to pora roku, która w Polsce trwa stosunkowo krótko. Statystycznie przypada na nią jedynie październik oraz część listopada. Następnie możemy odczuwać mroźne pogody, które zwiastują zimę. Gdzie wówczas warto udać się, aby podziwiać całą jej okazałość w Polsce? Sprawdzamy.

Zima – oczywiście w górach!

Planując wczesny wyjazd zimowy w Polsce nie należy zapominać o górach, które są nie tylko piękne, ale również oferują wiele ciekawych atrakcji, które z pewnością kojarzą nam się z magią świąt. Dla niektórych to najpiękniejszy okres w całym roku – nic więc dziwnego, że chcemy jak najwcześniej rozpocząć jego celebrowanie.

Ciekawymi propozycjami miast będą: Karpacz, Zakopane, Szklarska Poręba oraz Ustroń.

Malowniczy klimat gór sprawia, że można poczuć się jak na innej planecie. Dodatkowe atrakcje takie jak wyciągi, szlaki oraz wiele karczm, w których można skosztować górskich specjałów zdecydowanie przyciągają rzeszę turystów.

W górach w Polsce można również spotkać pierwsze opady śniegu. Dzięki temu można poczuć klimat zimy oraz zacząć ją celebrować już w listopadzie.

Zima nad morzem – czemu nie?

Wiele osób wybiera również polskie morze do tego, aby można było odpocząć oraz rozkoszować się zimowym krajobrazem. Warto przede wszystkim udać się do Trójmiasta, które obfituje wiele różnorodnych atrakcji turystycznych, które w tym sezonie, nie są tak bardzo oblegane.

Może to przede wszystkim plaży, które podczas zimy mają swój unikalny charakter. Można dzięki temu oczyścić swoje zatoki, ponieważ utrzymujący się w powietrzu jod oraz morska bryza świetnie wpływają na tarczycę oraz drogi oddechowe.

Będąc nad polskim morzem podczas zimy należy spodziewać się przede wszystkim porywistych wiatrów. Można się jednak nimi zabezpieczyć, pijąc tradycyjnego grzańca oraz ubierając się na tak zwaną cebulkę.

Gdzie jeszcze warto się udać?

W Polsce warto udać się również do wielu innych, mniejszych miejscowości. Mogą być one pobliskie. Dużą popularnością cieszą się różnorodne iluminacje oraz inne dekoracje świąteczne. Dzięki temu można się zrelaksować oraz odprężyć, nie wydając dużej ilości pieniędzy na transport.

Zwiedzając lokalne miasta, można poznać ich historię oraz tradycję. Warto to zrobić właśnie w okresie zimowym, w którym zmienia się zupełnie ich charakter. Zawsze należy o tym pamiętać, aby można było zobaczyć drugą stronę miasta.

Działając lokalnie można również zasilić turystykę określonego miejsca. Warto wspierać lokalne miejscowości po to, aby można było dać im możliwość rozwoju.

Jak widać, Polska obfituje w wiele różnorodnych miejsc, w których można spotkać świąteczny oraz zimowy klimat. Warto przede wszystkim podróżować lokalnie ze względu na oszczędność pieniędzy oraz możliwość zdobycia cennych informacji na temat konkretnego regionu. Popularne w Polsce są przede wszystkim jarmarki bożonarodzeniowe, które rozpoczynając się już pod koniec listopada. Warto się udać przede wszystkim do Gdańska, Wrocławia, Poznania oraz Krakowa. To właśnie tam odbywają się imprezy, dzięki którym można nabyć wiele ciekawych dekoracji świątecznych.

Dodaj komentarz